Aktuálně prodáno 50 % všech jednotek

Byty na prodej
v nejžádanější horské lokalitě

Mimořádná pozice v centru Kašperských hor

Umístění po boku nádherné radnice a přímo naproti kostelu, napovídá o významu tohoto jedinečného domu s dlouhou historií. Nepřehlédnutelná stavba má své základy na renesančních sklepích z 15. století, do náměstí je natočena novorenesančním průčelím, dvě křídla a krov pocházejí z druhé poloviny 19. století. Nákladná kompletní rekonstrukce s velkým respektem k historii vrací ztracené hodnoty nejen samotnému objektu ale i jeho širšímu okolí. Současně z projektu dělá unikátní investiční příležitost.

Objevujte zapomenuté příběhy

Pečlivě repasované detaily mapují čas, který tudy prošel a současně prostorám dodávají autenticitu a vřelost: ať už jde o zdobné rozety z fasády, které se propisují do různých částí domu, nebo o masivní původní trámy či odkryté dobové zdivo coby interiérové prvky.

Pro ranní voňavou kávu a čerstvé pečivo stačí sejít po schodech do přízemí, kde bude v provozu kavárna a pekárna. Pokud zatoužíte se svými hosty či sousedy posedět mimo vlastní byt či uspořádat soukromou oslavu, udržovaná květinová zahrada s romantickým altánem v patiu nabídne ideální zázemí.

Dlouhodobé zhodnocení
prostředků

Koupě bytu v Rezidenci Bílá Růže představuje také zajímavou investiční příležitost. Vedle vlastního komfortního zázemí na skok od Národního parku Šumava si pořizujete i trvalé aktivum s výhledem dalšího zhodnocení. Do šumavského národního parku každý rok zavítá okolo 1,9 milionů turistů, na konci roku 2024 má být navíc dokončena dálnice R4, která významně zkrátí dojezd z Prahy. Můžete si tedy zajistit další příjem z pronájmu nemovitosti v době, kdy ji sami nevyužijete.

Šetrné i úsporné bydlení

V Rezidenci Bílá Růže se dbá na energetickou úspornost a ekologickou šetrnost. Celý objekt má energetickou třídu C. Byty budou vytápěny centrální teplovodem z městské výtopny na biomasu se samostatným dálkovým měřením v každém bytě. Možnost dálkového ovládání vytápění je samozřejmostí.

Příběh domu č.p.173

První osídlení

Historie domu, v němž vzniká Rezidence Bílá Růže, sahá až do středověku, kdy se na místě současných Kašperských Hor formovalo první osídlení spojené s těžbou zlata. V roce 1584 nabyla katolická osada s názvem Reichenstein stavu královského horního města. Tehdejší život se koncentroval na tržním náměstí, kterému dominovala renesanční radnice a ve stejném období nejspíš vznikla i okolní zástavba. První doložené doklady o domě s číslem popisným 173 však pocházejí až z první poloviny 17. století, kdy stavení patřilo místnímu rodu výběrčích cla.

Hostinec U bílé růže

V polovině 19. století manželé Chlístovští objekt proměnili v hostinec, který se od té doby nazýval U Bílé růže. Největšího věhlasu podnik dosáhl kolem roku 1900, kdy jej provozoval Alois Hörnisch, rázovitá figurka proslulá po celé Šumavě pod přezdívkou ”Starý Luisl”. Posledním nájemcem se před válkou stal kašperskohorský starosta Josef Reckerzügel.

Úpadek za socialismu

Transformace zemského vlastenectví v nacionalismus a následné poválečné události silně zasáhly i do života hotelu, který propadl do majetku socialistického státu. Do devadesátých let pak objekt provozovala společnost Jednota, která jej nejprve přestavěla na učňovský internát, později se však vrátila k jeho původnímu využití. Po změně režimu už k další plánované rekonstrukci nedošlo a dům postupně chátral.

Návrat zlatých časů

Vrátit “Růži” noblesu zlatých časů se v roce 2020 rozhodli současní majitelé. Jako milovníci Šumavy ve zdejší přírodě léta hledali únik z městské hektiky. Když si v roce 2017 v Kašperských Horách pořídili svoji první nemovitost, trochu neplánovaně se stali hoteliéry a propadli kouzlu tohoto jedinečného místa.

Mirka a Petr Smětalovi

„Trhalo nám srdce procházet kolem chátrající budovy na nádherně opraveném gotickém náměstí, zvláště když stojí v těsném sousedství jedné z nejhezčích radnic v republice. Zdejší zastupitelé si navíc delší dobu nevěděli rady, jak s městským majetkem naložit.
Proto jsme se rozhodli dům od města koupit a vdechnout mu nový život.
Pro ráz celého městečka je projekt natolik klíčový, že rekonstrukci nelze úspěšně zvládnout bez spolupráce s radnicí: spolu zbudujeme parkoviště, které budou využívat jak turisté, tak budoucí majitelé bytů v Bílé Růži. Naším společným cílem je nejen obnova jedinečné budovy, ale i celého okolí tak, aby nový vzhled Rezidence Bílá Růže byl finální tečkou za revitalizací náměstí a zvedl půvab Kašperských Hor.“